Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

Noora Mikolasta HJK:n kaupunginosatoiminnan kehityspäällikkö

Poikien F7-F9 -ikäluokkien kaupunginosatoiminnasta sekä Taitokouluista vastannut valmennuspäällikkö Noora Mikola ottaa 1.7. lähtien vastuulleen seuran koko kaupunginosatoiminnan F6 -ikäluokasta aina aikuisiin saakka. Mikolalla on kehityspäällikkönä kokonaisvastuu kaupunginosatoiminnan kehittämisen suunnittelusta, toteutuksesta sekä seurannasta HJK:n strategisten tavoitteiden pohjalta.

Mikolan johdolla pyritään selkeyttämään ja vahvistamaan kaupunginosatoimintaa sekä tukemaan pelaajien arkea paremmin palvelukonseptien ja -tuotekokonaisuuksien avulla.

– HJK:n kaupunginosatoiminta on kasvanut reilulla tuhannella pelaajalla viimeisten vuosien aikana ja Nooran johdolla varmasti saamme vahvistettua toimintaa entisestään, sillä tämä on yksi seuramme strategisista päävalinnoista. Iso kiitos toiminnan kehittämisestä ja vahvasta kasvusta kuuluu ammattitaitoiselle valmentajakaartille sekä urheilujohdolle, mutta ennen kaikkea lukuisille vapaaehtoisille, jotka illasta toiseen ovat auttamassa joukkueita kenttätason toiminnassa. Uusilla toimenkuvilla ja linjauksilla saamme tuotua lisäarvoa kaupunginosatoiminnan kokonaisvaltaiselle kehittämiselle ja tarjoamaan jatkossa enemmän laadukkaita vaihtoehtoja lapsille sekä nuorille, avaa HJK ry:n toiminnanjohtaja Timo Muurinen.

– Otan innoissani uuden haasteen vastaan! Pidän ajatuksesta, että pääsen kehittämään kaupunginosatoimintaan laajasti aina pienten lasten 5v5 -maailmasta aikuisiin. Tällä hetkellä mielessä pyörii erityisesti valmentajien urapolkujen kehittäminen sekä valmentaja-akatemian laajentaminen sekä monistaminen myös vanhempiin ikäluokkiin, Mikola avaa.