Neljä klubilaista ylsi Palloliiton Eteläisen alueen palkinnoille viime kauden saavutuksistaan.
Vuoden nuorten valmentaja: Kari Naakka
Naakka on tehnyt jatkuvaa laadukasta työtä pelaajakehityksen eteen ja etenkin elokuun tulokset olivat SM-sarjan voiton kannalta ratkaisevan tärkeitä. Hän johdatti HJK:n P17-akatemiajoukkueen toiseen perättäiseen Suomen mestaruuteen.

Vuoden valmentaja: Arttu Heinonen
Heinonen pokkaa palkinnon jo toista kertaa putkeen. Hän todella taitaa voittamisen ja pelaajien kehittämisen. Kolmen HJK-vuoden aikana menestystä on riittänyt, ja vuonna 2025 HJK marssi Heinosen johdolla triplamestaruuteen ensimmäisenä joukkueena Suomen jalkapallohistoriassa.

Vuoden tyttöpelaaja: Milja Kiviranta
Milja pelasi erittäin vahvan kauden Kansallisessa Liigassa ja kuului triplamestaruuden voittaneen HJK:n parhaimmistoon läpi kauden. Hän myös debytoi Helmareissa lokakuun Tanska-ottelussa.

Vuoden poikapelaaja: Antton Nylund
Hienoja otteita läpi kauden esittänyt Nylund oli Klubi-04:än kantavia voimia koko kauden ajan ja teki liigadebyyttinsä Veikkausliigan päätöskierroksella. Lisäksi hänellä on ollut vahva rooli myös U19-maajoukkueessa.

Palloliiton Eteläinen alue palkitsi jalkapallokauden 2025 ansioituneita Seurojen Ääni -seminaarin yhteydessä. Ehdokkaita kerättiin myös suoraan seuroilta ja palkittavista on päätetty luottamushenkilöistä koostuvissa kehitysryhmissä. Veikkausliigan puheenjohtaja Kaarlo Kankkunen ja Kansallisen liigan puheenjohtaja Mariet Louhento jakoivat kaikkiaan 16 palkintoa noin 160 seminaari- ja illallisvieraan edessä.