Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

Tina Kuusela jatkaa seurakoordinaattorina

Opintovapaan sijaisena työskennellyt Tina Kuusela jatkaa HJK ry:n täysipäiväisenä seurakoordinaattorina. Seuran monivuotinen koordinaattori Jenna Punakivi päätti jatkaa opintojaan.

Avoimesta hausta tehtävään valittu Kuusela erottui muiden hakijoiden joukosta erityisesti talousosaamisen, vapaaehtoisten johtamisen sekä vahvan seurahallintajärjestelmien tuntemuksen pohjalta.

– Tinalla on vahva seuratoiminnan tausta ja tuntemus, sekä kapasiteettia kasvattaa vastuualuettaan erityisesti talousosaamisen puolella. Olemme rekrytointiprosessin lopputulokseen erittäin tyytyväisiä, kommentoi HJK ry:n toiminnanjohtaja Timo Muurinen.

– Jatkan työskentelyä seurakoordinaattorina erittäin innostunein fiiliksin ja olen kiitollinen seuran osoittamasta luottamuksesta. Haluan päästä jatkossa laajentamaan osaamistani sekä kasvattamaan vastuualuettani seurayhteisössä, avaa Kuusela.