Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

Syyskokous valitsi HJK ry:n hallituksen uudet jäsenet

HJK ry:n syyskokous on valinnut seuraavan toimikauden hallituksen. Hallituksen puheenjohtajana jatkaa Kimmo J. Lipponen. Varapuheenjohtajaksi valittiin Tomi Lod.

HJK:n laaja-alaista kaupunginosa-, akatemia- ja iltapäivätoimintaa sekä naisten kilpatoimintaa organisoivan HJK ry:n syyskokous on valinnut uuden hallituksen. Hallituksen puheenjohtajana jatkaa Kimmo J. Lipponen.

Uusina jäseninä HJK ry:n hallitukseen nousevat Maija Saari ja Jarkko Lundström. Tomi Lod uudelleenvalittiin hallituksen jäseneksi sekä valittiin varapuheenjohtajaksi. Samalla hallituksesta jäävät pois erovuorossa olleet Jorma Vertainen sekä entinen varapuheenjohtaja Ossi Määttä.

– Olemme juhlistaneet seuran kunniakasta 115-vuotista historiaa työn merkeissä menestyksekkäästi sekä kilpakentillä että hyvinvointia edistävässä harrastustoiminnassa.

– Vuosi on ollut pelaajille, perheille, vapaaehtoisille ja toimistolle vaativa, eikä maailman poikkeuksellinen tilanne pandemioineen ja sotineen ole sitä helpottanut. Haluan siksi lausua seuran puolesta lämpimät kiitokset kaikille pelintekijöille kentillä ja niiden reunoilla, ilman teitä tätä hienoa yhteisöä ei olisi olemassa. Yhdessä me olemme Klubi, puheenjohtaja Lipponen kiteytti syyskokouksen yhteydessä.

HJK ry:n hallitus

Kimmo Lipponen, puheenjohtaja
Tomi Lod, varapuheenjohtaja
Olli-Pekka Lyytikäinen
Heidi Puolitaival
Kati Ihamäki
Ville Loppinen
Maija Saari
Jarkko Lundström