Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

Rekry: HJK East kaupunginosavastaava

HJK hakee kaupunginosavastaavaa itäiselle alueelleen, HJK Eastin toimintayksikköön.

HJK:n kaupunginosavastaavat valmentavat sekä organisoivat ja johtavat HJK:n 5–9-vuotiaiden kaupunginosajoukkueiden urheilutoimintaa kullakin HJK:n toiminta-alueella.

HJK tarjoaa kaupunginosavastaavilleen mahdollisuuden kokoaikaiseen työsuhteeseen, jossa yhdistyvät kaupunginosavastaavan ja HJK iltapäivätoiminnan ohjaajan tehtävät. Kaupunginosavastaavan tehtävään voi hakea myös puolipäiväisesti, ilman iltapäiväkerhon ohjausta.

Tehtävä edellyttää intoa ja kiinnostusta lasten kanssa toimimisesta, valmentamisesta sekä lasten harrastustoiminnan organisoinnista. Aiempi kokemus katsotaan eduksi. Valmennustehtävien luonteen vuoksi tehtävä edellyttää myös ilta- ja viikonlopputyötä.

Maan johtavana junioriseurana HJK tarjoaa vahvaa tukea jokaisen valmentajan arkeen. Klubin valmentajia kehitetään myös jatkuvasti kohti henkilökohtaisia tavoitteitaan. Valmentajat saavat HJK:n kautta SPL:n koulutuksia sekä seuran oman sisäisen koulutuspolun. Valmentajat ovat oleellinen osa seurayhteisöä ja nauttivat siksi myös muista seuran eduista, kuten veloituksettomasta sisäänpääsystä liigajoukkueiden kotiotteluihin. Voit tutustua HJK:n valmentajapolkuun tarkemmin tästä.

Toivomme uuden kaupunginosavastaavamme aloittavan tehtävässään mahdollisimman pian.

Lähetä vapaamuotoinen hakemus ja CV valmennuspäällikkö Marko Hirvoselle, marko.hirvonen@hjk.fi. Hakuaika päättyy 23.1.2022. Haastattelemme hakijoita kuitenkin jo ennen hakuajan päättymistä ja tehtävä täytetään sopivan henkilön löydyttyä.

Lisätietoja antaa:

Marko Hirvonen
marko.hirvonen@hjk.fi
+358405105130