Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

HJK ry:n kevätkokous

Helsingin Jalkapalloklubi ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään perjantaina 12.6.2020 klo 17.00 Bolt Arenalla Hall Of Fame-kokoustilassa (katutaso).

Pyytäisimme ystävällisesti kokoukseen osallistuvia henkilöitä ilmoittamaan etukäteen osallistumisestaan kevätkokoukseen, jotta pystymme noudattamaan Suomen valtion ohjeita sekä rajoituksia liittyen yleisötilaisuuksien järjestämiseen koronaepidemian aikana. Ilmoittautumiset ti 9.6. mennessä sähköpostilla seuran toiminnanjohtaja Timo Muuriselle (timo.muurinen@hjk.fi).

HJK ry:n hallitus siirsi seuran kevätkokousta maaliskuun loppupuolella, joka oli tarkoitus järjestää 21.4. klo 17 Bolt Arenalla. Seuran sääntöjen mukaan kevätkokous tulisi järjestää helmi-huhtikuun aikana. Koronavirusepidemian ja sen aiheuttamien kokoontumisrajoitusten takia kokouksen järjestäminen stadionilla ei kuitenkaan ollut mahdollista huhtikuussa. HJK ry:n säännöt eivät mahdollista etäosallistumista.