Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

Avoin haku HJK ry:n hallitukseen

Helsingin Jalkapalloklubi ry hakee kahta uutta hallituksen jäsentä 1.1.2023 alkaviin luottamustoimiin.

Seuraa edustaa ja sen asioita hoitaa yhdistyksen syyskokouksen valitsema hallitus. Seuran sääntöjen pohjalta seuran hallituksen muodostavat syyskokouksen valitsema puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja kuusi jäsentä. Seuran syyskokouksessa 1.12.2022 erovuorossa ovat varapuheenjohtaja ja yksi hallituksen jäsen, joiden tilalle uusia ehdokkaita nyt etsitään.

HJK ry:n hallitus muodostetaan seuran toiminnan monimuotoisuus huomioiden. Seuran hallituksen jäseneksi valittavalta toivotaan kiinnostusta seuran kehittämiseen ja mahdollisuutta käyttää riittävästi aikaa tehtävän hoitamiseen. Hallitusta muodostettaessa huomioidaan myös ikä- ja sukupuolijakauma. Palkkioita emme näistä luottamustehtävistä valitettavasti maksa, mutta tehtävä on takuuvarmasti kiinnostava mahdollisuus osallistua ja vaikuttaa koko seuran johtamiseen yhtenä keskeisenä pelintekijänä.

Hallituspaikkoja voivat hakea Helsingin Jalkapalloklubi ry:n täysi-ikäiset jäsenet. Uudet hallituksen jäsenet valitaan kerralla kolmeksi seuraavaksi toimintavuodeksi ja varapuheenjohtaja kahdeksi vuodeksi. Hallituskokoonpanon valmistelussa huomioidaan myös pitkän aikavälin tarpeet ja seuraajasuunnittelu.

Hakuprosessi

HJK ry:n hallitus pyytää kiinnostuneita toimittamaan vapaamuotoisen hakemuksen sekä ansioluettelon 15.11.2022 mennessä seuran toiminnanjohtaja Timo Muuriselle (timo.muurinen@hjk.fi). Hakijat kutsutaan esittäytymään seuran syyskokoukseen.

Halukkuutensa ehdokkuuteen voi ilmaista myös HJK ry:n sääntömääräisessä syyskokouksessa, joka pidetään keskiviikkona 1.12.2022 klo 17:00 Bolt Arenalla Hall Of Fame -kokoustilassa (katutaso).

Lisätietoja hallituksen työskentelystä antaa tarvittaessa seuran puheenjohtaja Kimmo J. Lipponen (kimmo.lipponen@fibsry.fi, 040 758 7247).