Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

Ajankohtainen olosuhdetilanne – toimi näin

Yhä jatkuvat koronarajoitukset sekä luminen sää luovat haasteensa olosuhteille. Alle on koottu HJK:n ajankohtainen olosuhdetilanne sekä käytännön vinkit vuorojen löytämiseksi.

Kenttien tilanne tällä hetkellä

HJK:n kentät

  • Sahara: kenttä on lämmitetty ja aurattu
  • Lehtikuusentien tekonurmi: kenttä on aurattu ja pehmeä
  • Pajamäen kenttä 1: kenttä on aurattu ja pehmeä
  • Ilomäentien tekonurmi: kenttä on aurattu ja pehmeä
  • Bolt Areena: suljettu kunnes lumi sulaa kentältä pois
  • Töölön kupla ja Pajamäen halli: suljettu koronarajoitusten vuoksi (pl. ASM, BSM, TBSM, joille avataan yksittäisiä vuoroja, jos harjoittelu ulkokentillä on mahdotonta).

Helsingin kaupungin kentät:

  • Pirkkola: Kenttä on aurattu ja seurallamme on paljon vapaita vuoroja kyseisellä kentällä.
  • Pallokenttä 6: Kenttä on aurattu mutta kentän lämmitys on tällä hetkellä rikki. Helsingin kaupunki selvittelee tällä hetkellä asiaa.
  • Sisätilat: suljettu koronarajoitusten vuoksi

Mistä voin tarkistaa kentän tilanteen?

HJK:n kenttien huollosta vastaa kentänomistajataho HSM Oy. Liikuntapaikkahoitajat ovat paikalla päivittäin klo 8–16. Heidän tavoittaa puhelimitse numerosta 040 575 0582.

HJK on perustanut olosuhteiden nopeaa tarkistamista varten kaikille HJK:n toimihenkilöille tarkoitetun yhteisen Facebook-ryhmän: HJK – ajankohtaiset olosuhteet. HJK päivittää ryhmään viimeisimmät tiedot omista kentistään. Myös joukkueiden toimihenkilöt voivat päivittää tietoa kentistä tähän ryhmään. Ryhmään saa lisätä tietoa myös kaupungin kenttien tilanteesta.

Liity ryhmään tästä.

Mistä ja miten saan vuoroja?

Kaikki seuran saatavilla olevat ulkokenttien vuorot ovat joukkueiden varattavissa sähköisessä vuorojenvarausjärjestelmässä. Vuoroja tulee varata kerralla vain joukkueen välttämättömien tarpeiden mukaisesti, jotta vuorot riittävät kaikille seuran joukkueille.

Mikäli joukkue ei käytä vuoroa, on se myytävä järjestelmän kautta. Vuoroa ei voi perua. Varaathan siis vuoroja vain todellisen tarpeenne mukaan.

Seuralla on myös ns. aamupäivävuoroja (klo 8–16), jotka eivät näy järjestelmässä. Näitä vuoroja voi varata suoraan sähköpostitse osoitteesta juuso.muurinen@hjk.fi. Aamupäivävuorot myydään joukkueille puoleen hintaan normaalihinnasta.