Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.

Julkaistu

2011 syntyneiden tyttöjen Akatemiajoukkue perustetaan syksyllä

HJK perustaa syksyllä 2021 uuden tyttöjen Akatemiajoukkueen. Seuran nuorin tyttöjen ikäryhmä muodostetaan vuonna 2011-syntyneistä pelaajista. Joukkueen runko tulee seuran omista pelaajista, mutta kaikki halukkaat seurasta riippumatta ovat tervetulleita katsastustilaisuuteen.

Joukkueen katsastustilaisuus järjestetään syyskuussa. Ryhmän valmentajat ilmoitetaan viimeistään elokuun aikana. HJK:n ulkopuoliset pelaajat ovat myös tervetulleita näyttämään taitojaan ja tutustumaan toimintaan ennen valintatilaisuutta HJK:n Taitokoulun tapahtumissa. Tyttöjen 2011-ikäluokan taitokoulun tapahtumat ovat Talin jalkapallohallissa keskiviikkoisin klo 16:45-18:15.

HJK:n ulkopuolisten pelaajien ilmoittautumiset niin Taitokouluun kuin katsastustilaisuuteenkin ystävällisesti alla oleville henkilöille.

Emma Järvinen
Valmennuspäällikkö kaupunginosajoukkueet E10-D13
+358 50 462 9184
emma.jarvinen@hjk.fi

Juha Valla
Valmennuspäällikkö akatemia- ja haastejoukkueet, F9-D12
+358 40 738 6985
juha.valla@hjk.fi